Skip to content

44 Fleetwood DrRockaway, NJ 07866

Built 1969

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block11102
Lot45
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage1,808
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$227,700
48%
Improvement Value:$241,800
52%
Total Assessment$469,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,964+3.7%
2024$10,569+6.0%
2023$9,976+1.8%
2022$9,796+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1969