Skip to content

10 Apache TrlRockaway, NJ 07866

Built 1965

Last Sale Price
$400,000
Last Sale Date
Mar 14, 2006

Property Information

Block20604
Lot35
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page206

Building Details

Building Class16
Description2SF G1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,780
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$233,800
54%
Improvement Value:$198,700
46%
Total Assessment$432,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,005+4.6%
2024$9,564+8.5%
2023$8,818+1.1%
2022$8,725+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$400,000
DeedBook 6585, Page 255

Property Built

Built

Year Built: 1965