Skip to content

182 Broad St Rear

Washington, NJ 07882

Last Sale Date
Jun 18, 2024

Property Information

Block88
Lot11
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityWashington Boro
Tax Map Page15

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage---
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,700
99%
Improvement Value:$200
1%
Total Assessment$19,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,111+8.0%
2024$1,028+2.5%
2023$1,003-2.3%
2022$1,027+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0