Skip to content

410 65th StWest New York, NJ 07093

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 15, 2015

Property Information

Block18
Lot32
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page3

Building Details

Building Class46
Description2SFR2G-2U
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage3,192
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,500
32%
Improvement Value:$132,500
68%
Total Assessment$195,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,036+2.0%
2024$14,736-1.7%
2023$14,994+0.7%
2022$14,888+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1987