Skip to content

6602 Mc Kinley Pl(Unit C0001)West New York, NJ 07093

Built 2008

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 25, 2023

Property Information

Block2
Lot2
QualifierC0001
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description3BR-DPLX-G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,934
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,400
37%
Improvement Value:$78,100
63%
Total Assessment$124,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,600+2.0%
2024$9,408-1.7%
2023$9,573+0.7%
2022$9,506+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$360,000
DeedBook 8634, Page 61

Property Built

Built

Year Built: 2008