Skip to content

6602 Mc Kinley Pl(Unit C0002)West New York, NJ 07093

Built 2008

Last Sale Price
$306,000
Last Sale Date
Oct 29, 2008

Property Information

Block2
Lot2
QualifierC0002
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description3BR-G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,186
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,600
27%
Improvement Value:$77,200
73%
Total Assessment$105,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,158+2.0%
2024$7,995-1.7%
2023$8,135+0.7%
2022$8,078+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$306,000
DeedBook 8633, Page 228

Property Built

Built

Year Built: 2008