Skip to content

6109 Blvd EastWest New York, NJ 07093

Built 1924

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Apr 30, 2024

Property Information

Block35
Lot18
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class46
Description2 1/2S-B-3U
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage3,378
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$172,800
55%
Improvement Value:$140,500
45%
Total Assessment$313,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$24,159+2.0%
2024$23,676-1.7%
2023$24,090+10.1%
2022$21,890+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1924