Skip to content

5702 BroadwayWest New York, NJ 07093

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 5, 2016

Property Information

Block64
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page10

Building Details

Building Class46
Description2S-B&F-2U
Dwellings3
ZoningR-M
Sq Footage3,920
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
35%
Improvement Value:$111,700
65%
Total Assessment$171,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,240+2.0%
2024$12,975-1.7%
2023$13,202+0.7%
2022$13,109+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965