Skip to content

2219 Nottingham WayTrenton, NJ 08619

Built 1960

Last Sale Date
Apr 23, 2008

Property Information

Block1773
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page87

Building Details

Building Class---
Description1S CB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$135,000
20%
Improvement Value:$534,400
80%
Total Assessment$669,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,590+6.7%
2024$22,110+1.2%
2023$21,843+1.9%
2022$21,441+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960