Skip to content

338 Riverlawn DrWayne, NJ 07470

Built 1935

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 10, 1993

Property Information

Block210
Lot20
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class15
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,200
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$36,500
92%
Improvement Value:$3,100
8%
Total Assessment$39,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,355+4.0%
2024$2,264+1.2%
2023$2,237+0.4%
2022$2,227+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$32,000
DeedBook F 116, Page 556

Property Built

Built

Year Built: 1935