Skip to content

224 66th StWest New York, NJ 07093

Built 1899

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 28, 2022

Property Information

Block10
Lot14
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page2

Building Details

Building Class46
Description2S-B-2U
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,396
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,500
42%
Improvement Value:$85,200
58%
Total Assessment$147,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,139+2.1%
2024$10,912-1.8%
2023$11,107+0.7%
2022$11,027+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1899