Skip to content

6401 Madison StWest New York, NJ 07093

Built 1967

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Sep 5, 2012

Property Information

Block155
Lot21
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page26

Building Details

Building Class46
Description2S-F-2U
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,376
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,000
37%
Improvement Value:$120,500
63%
Total Assessment$190,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,689+2.0%
2024$14,396-1.7%
2023$14,648+0.7%
2022$14,545+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967