Skip to content

23a 64th StWest New York, NJ 07093

Built 1914

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 24, 2004

Property Information

Block20
Lot27
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page4

Building Details

Building Class46
Description2S-B-2U
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,764
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
55%
Improvement Value:$50,000
45%
Total Assessment$110,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,482+2.0%
2024$8,313-1.7%
2023$8,458+0.7%
2022$8,399+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1914