Skip to content

6035 Blvd East(Unit C0073)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$4,596
Last Sale Date
Oct 28, 2002

Property Information

Block36
Lot33
QualifierC0073
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
DescriptionSTUDIO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,200
19%
Improvement Value:$38,400
81%
Total Assessment$47,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,931+4.1%
2024$3,777+3.2%
2023$3,660+0.7%
2022$3,634+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$4,596
DeedBook 6085, Page 149