Skip to content

326 60th St Apt 3West New York, NJ 07093

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 13, 2018

Property Information

Block54
Lot34
QualifierC0003
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage650
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,100
31%
Improvement Value:$33,500
69%
Total Assessment$48,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,014+4.1%
2024$3,856+3.2%
2023$3,737+0.7%
2022$3,711+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$32,500
DeedBook 4702, Page 137

Property Built

Built

Year Built: 1910