Skip to content

326 60th St Apt 7West New York, NJ 07093

Built 1910

Last Sale Date
May 12, 1999

Property Information

Block54
Lot34
QualifierC0007
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage650
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$15,600
31%
Improvement Value:$34,800
69%
Total Assessment$50,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,886+2.0%
2024$3,809-1.7%
2023$3,875+0.7%
2022$3,848+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$45,000
DeedBook 5434, Page 334

Property Sale

Sale
$45,000
DeedBook 5434, Page 334

Property Built

Built

Year Built: 1910