Skip to content

6008 Harrison PlWest New York, NJ 07093

Built 1899

Last Sale Date
Oct 1, 2024

Property Information

Block56
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page9

Building Details

Building Class17
DescriptionPARKING LOT
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,280
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,400
49%
Improvement Value:$58,500
51%
Total Assessment$114,900

Tax History

YearProperty taxesChange
1990$2,536
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1899