Skip to content

326 57th StWest New York, NJ 07093

Built 1899

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Sep 25, 2025

Property Information

Block70
Lot26
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page11

Building Details

Building Class46
Description2-1SB2UF-1U
Dwellings2
ZoningR-M
Sq Footage2,022
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$62,500
44%
Improvement Value:$78,500
56%
Total Assessment$141,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,873+2.0%
2024$10,655-1.7%
2023$10,841+0.7%
2022$10,765+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 4816, Page 219

Property Built

Built

Year Built: 1899