Skip to content

5311 Blvd East(Unit C0003)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
Mar 28, 2022

Property Information

Block85
Lot15
QualifierC0003
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page14

Building Details

Building Class---
Description2BR/1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,300
26%
Improvement Value:$72,800
74%
Total Assessment$98,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,564+2.0%
2024$7,413-1.7%
2023$7,543+0.7%
2022$7,490+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$365,000

From:

To:

DeedBook 9655, Page 337Recorded4/5/2022