Skip to content

5311 Blvd East(Unit C0014)West New York, NJ 07093

Last Sale Date
Jul 12, 2024

Property Information

Block85
Lot15
QualifierC0014
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page14

Building Details

Building Class---
Description2BR/2BA-G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,400
45%
Improvement Value:$37,600
55%
Total Assessment$68,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,243+2.0%
2024$5,139-1.7%
2023$5,229+0.7%
2022$5,192+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0