Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
5304 Kennedy BlvdWest New York, NJ 07093
Commercial
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Mar 30, 2001
Property Information
Block111
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page198
Building Details
Building Class---
Description1S CB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage3,321
Acreage0.16
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$219,900
70%
Improvement Value:$92,100
30%
Total Assessment$312,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $25,768 | +4.1% |
| 2024 | $24,757 | +3.2% |
| 2023 | $23,990 | +0.7% |
| 2022 | $23,821 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.