Skip to content

6210 Jackson StWest New York, NJ 07093

Built 1919

Last Sale Date
Jan 4, 2020

Property Information

Block153
Lot6
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page26

Building Details

Building Class17
Description1S-F-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,089
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,000
56%
Improvement Value:$39,000
44%
Total Assessment$88,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,786+2.0%
2024$6,650-1.7%
2023$6,766+0.7%
2022$6,719+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1919