Skip to content

312 65th StWest New York, NJ 07093

Built 1920

Last Sale Price
$50
Last Sale Date
Dec 29, 2009

Property Information

Block17
Lot18
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page3

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2U
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,578
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,500
64%
Improvement Value:$32,500
36%
Total Assessment$90,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,940+2.0%
2024$6,801-1.7%
2023$6,920+0.7%
2022$6,872+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920