Skip to content

6010 Jackson StWest New York, NJ 07093

Built 1919

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Oct 2, 2003

Property Information

Block138
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page24

Building Details

Building Class18
Description2S-F-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,313
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
48%
Improvement Value:$55,100
52%
Total Assessment$105,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,104+2.0%
2024$7,942-1.7%
2023$8,081+0.7%
2022$8,024+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1919