Skip to content

134 67th StWest New York, NJ 07093

Built 1899

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Oct 21, 1994

Property Information

Block6
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page2

Building Details

Building Class46
Description2S-B-3U
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,818
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,500
50%
Improvement Value:$62,100
50%
Total Assessment$124,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,608+2.0%
2024$9,416-1.7%
2023$9,580+0.7%
2022$9,513+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1899